Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Nasi uczniowie w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw IT

10 października 2023 Aktualności, Galerie, Konkursy, Wydarzenia

29 września pięć drużyn z naszej szkoły wzięło udział w półfinałach II Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. Do finałów dostała się drużyna w składzie: Emil Loranc, Bogdan Lukin. W sobotę 7 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich, w trakcie eventu Poznań Game Arena, odbywały się II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT- hasło przewodnie brzmiało „Zaprogramuj swoją przyszłość”. Nasi uczniowie rywalizowali z 9 innymi drużynami w kategorii GameDev. Zadanie polegało na wykonaniu gry z wykorzystaniem silnika Unreal Engine, opierającym się głównie na języku Blueprint i C++.

Chłopakom niewiele zabrakło do zdobycia podium, już sam fakt awansu i uczestnictwa w takiej imprezie to wielki sukces! Na pewno nabyli nowe umiejętności, poszerzyli swoją wiedzę, zdobyli nowe doświadczenie i kontakty. Awans do finałów oznacza obecność w pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.