Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Szkolny Klub Filmowy


Od kilku lat jedną z form działalności naszej biblioteki są spotkania miłośników sztuki filmowej. Podczas spotkań staramy się oglądać filmy należące do klasyki światowego kina, a także wartościowe produkcje polskiej kinematografii. Dotychczas obejrzeliśmy m. in. „Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego, „Co gryzie Gilberta Grape’a” Lasse Hallstroma, „Granatowy Prawie Czarny”, „Jabłka Adama” Andersa Thomasa Jensena, „Warszawę” Dariusza Gajewskiego, kilka dzieł Pedro Almodovara, „Anioły i demony” Rona Hovarda , „Zmierzch” Catherine Hardwicke i wiele innych tytułów.

Dodatkową atrakcją naszych spotkań jest możliwość otrzymania  bezpłatnych zaproszeń do bielskiego  Centrum Filmowego Helios. Każdorazowo wśród wszystkich osób uczestniczących w projekcji rozlosowywane są dwie wejściówki na dowolnie wybrany seans kinowy.

W ramach naszej działalności bierzemy udział w projekcjach filmowych i wykładach Akademii Filmowej organizowanych przez  Centrum Filmowe Helios.