Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Prenumerowane czasopisma


Aura http://www.aura.krakow.pl
Miesięcznik popularno-naukowy Naczelnej Organizacji Technicznej, poświęcony w całości kształtowaniu i ochronie środowiska. Popularyzuje ochronę wód, powietrza, gleby, racjonalną gospodarkę odpadami oraz walkę z hałasem i wibracjami. Porusza problemy etyczne, filozoficzne, medyczne, prawne, planowania przestrzennego w aspekcie ochrony przyrody. Prowadzi dział: środowisko a zdrowie. Udziela porad prawnych.

Cogito http://www.cogito.com.pl
Ambitne pismo tworzone z myślą o młodzieży licealnej, a zwłaszcza maturzystach. Na tle innych magazynów tego rodzaju, COGITO wyróżnia autentyczna troska o rozwój intelektualny młodzieżowych czytelników; sporo uwagi poświęca też edukacji estetycznej. Bogato ilustrowany dwutygodnik publikuje wywiady, reportaże, teksty z zakresu poradnictwa itp. Kolumny kulturalne COGITO często są układane pod kątem potrzeb egzaminacyjnych maturzystów i osób zamierzających studiować kierunki humanistyczne.

Film http://www.film.com.pl
Ukazujący się od 1946 roku polski magazyn poświęcony kinematografii. Założycielami, początkowo tygodnika, byli Jerzy Giżycki, Zbigniew Pitera, Tadeusz Kowalski oraz Bolesław Michałek. Od lipca 2007 r. redaktorem naczelnym jest Jacek Rakowiecki. W styczniu 2007 został zakupiony przez PMPG, przez którą jest wydawany od marca 2007. Poprzednimi redaktorami naczelnymi miesięcznika byli m.in. Maciej Pawlicki, Lech Kurpiewski, Igor Zalewski i Robert Mazurek oraz Marcin Prokop.

Komputer Świat http://www.komputerswiat.pl
Dwutygodnik poświęcony tematyce informatycznej i nowym technologiom. Przeznaczony jest dla początkujących użytkowników komputerów. Jest odpowiednikiem niemieckiego Computer Bild. Redaktorem naczelnym jest Wiesław Małecki, zaś jego zastępcą Łukasz Czekajewski. Czasopismo zawiera informacje na temat sprzętu komputerowego, a także innych akcesoriów elektronicznych oraz oprogramowania. Wydawany w Polsce przez Axel Springer Polska od 1998 r.

Mechanik http://www.mechanik.media.pl
To istniejący od 97 lat miesięcznik naukowo-techniczny, który ma opinię nie tylko najstarszego, ale i najbardziej reprezentatywnego dla branży mechanicznej. Jest pismem o ogólnopolskim zasięgu, polecanym dla inżynierów-konstruktorów i technologów, przedsiębiorców oraz producentów maszyn, urządzeń i narzędzi, rzemieślników oraz słuchaczy średnich i wyższych szkół technicznych.

Młody Technik http://www.mt.com.pl
Miesięcznik skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców. Każdy, kto choć trochę interesuje się współczesną techniką, kierunkami jej rozwoju znajdzie tu coś dla siebie. Tak, jak znajdują majsterkowicze, modelarze czy domowe „złote rączki”.

Wiedza i Życie   http://www.wiz.pl Pokazuje życie na wiedzy oparte i wiedzę wyrastającą z życia. O złożonym świecie i najnowszych odkryciach pisze językiem prostym i zrozumiałym. Ukazuje się od 1910 roku – regularnie jako miesięcznik od 1926 roku. Jest najstarszym czasopismem (najdłużej wychodzącym) spośród wydawanych dzisiaj w Polsce.

Skrzydlata Polska http://www.altair.com.pl/cz-sp-an Najstarszy i jedyny znaczący na polskim rynku wydawniczym magazyn lotniczy docierający do wszystkich zainteresowanych zawodowo i hobbystycznie lotnictwem. Założony w 1930, wyróżniony Dyplomem Honorowym FAI w 1966. W każdym numerze szeroko omawiany jest wybrany temat, ukazują się informacje o wszystkich wydarzeniach w polskim lotnictwie oraz o najważniejszych wydarzeniach w lotnictwie światowym.