Godło
20 Styczeń 2021 - Fabiana i Sebastiana

Samorząd szkolny


Obecny skład samorządu szkolnego:

  1. Wiktoria Mikołajczyk
  2. Natalia Folek
  3. Michał Greń

sam-szkolny

O samorządzie:

Wybierany demokratycznie Samorząd Szkolny rozwija kreatywność młodych ludzi. Podejmowane inicjatywy wzbogacają życie szkoły, a inspirowane akcje charytatywne uwrażliwiają na cudze nieszczęście. Do cyklicznych akcji należą: zbiórka zabawek dla Szpitala Pediatrycznego, wizyty w Domu Małego Dziecka w Mikuszowicach Śląskich, kiermasze ciast, organizacja Dnia Patrona Szkoły, który uświetnia wystawa modeli latających.

Lubiane przez młodzież imprezy świetlicowe budzą poczucie estetyki i zainteresowanie wieloma aspektami kultury (kabaret, poezja, piosenka, taniec, konkurs dobrych manier, otrzęsiny klas pierwszych).

Samorząd otwarty jest na potrzeby innych ludzi. Zbieramy pieniądze na terapię chorych dzieci, a ostatnio – dary dla ludności poszkodowanej przez powódź.

Tradycyjnie, od 15-tu już lat, organizujemy Sejmik Samorządów Szkolnych Szkół Średnich, którego celem jest wymiana doświadczeń samorządowych oraz spotkanie z gościem specjalnym. Ostatnio gościliśmy Prezydenta miasta Bielska-Białej Pana Jacka Krywulta. Naszym gościem był również Pan Janusz Okrzesik.

Inicjatywy samorządu, nawet te najdrobniejsze, jak „Dzień dobrych życzeń” , „Powrót do słowiańskiej tradycji, czyli Noc Świętojańska” , „Święty Mikołaj jest wśród nas” spotykają się z aprobatą Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego co uskrzydla i mobilizuje młodzież do nowych działań.

Opiekun Samorządu: mgr Anna Kozaczko