Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Pierwsi szczęśliwcy z prawem jazdy w ręce!

16 grudnia 2019 Aktualności

Pierwsi szczęśliwcy z prawem jazdy w ręce!

Mamy już pierwszą uczennicę, która po kursie na prawo jazdy, zdała egzamin za pierwszym podejściem celująco i może wsiąść do swojego wymarzonego BMW i w pełni legalnie pojechać w siną dal … Oczywiście całość kursu została sfinansowana przez Unię Europejską z projektu ”Efektywne kształcenie kluczem do sukcesu na lokalnym rynku pracy”, który pilotuje Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej. Nasza szkoła bierze w nim udział już od 2018 roku. Do egzaminu praktycznego w najbliższym czasie podejdzie jeszcze pięciu uczniów ZSTiH. Trzymamy kciuki, mocno… Każdy kiedyś zdawał prawko i wie jaki towarzyszy temu stres …

Przypomnę, że w zeszłym roku w ramach tego projektu, kurs na operatora wózków jezdniowych zakończyło czterech uczniów, a kurs spawacz MIG/MAG również czterech (teraz to absolwenci naszej szkoły). Na dodatek w wakacje 1600 zł zarobili uczniowie biorąc udział w miesięcznych, płatnych stażach. Dokładne relacje umieszczałam systematycznie na stronie szkoły – zachęcam do zapoznania się z nimi (archiwum).

Już w styczniu ruszają kursy na operatora bezzałogowych statków powietrznych oraz na grafikę komputerową Photoshop. Kolejni uczniowie zdobędą nowe przydatne umiejętności w ramach programu całkowicie za darmo. Pamiętajcie! Takie rzeczy tylko w ZSTiH!