Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Startują zapisy do I Informatycznego Pucharu Beskidów

8 listopada 2015 Aktualności, Konkursy
Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat,
są tymi, którzy go zmieniają. 
— Steve Jobs


Ruszają zapisy do pierwszej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów z całej Polski. Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

Krótko o konkursie:
Każdy uczeń zgłaszający się do konkursu wybiera specjalizację: grafikę komputerową, programowanie lub projekt informatyczny. W dniu konkursu zostanie postawiony przed eliminacyjnym testem teoretycznym, obejmującym materiał z zakresu nauczania informatyki na poziomie gimnazjalnym oraz dodatkowe pytania związane ze swoją specjalizacją. Najlepsza piątka uczniów przejdzie do finału, gdzie otrzymają zadania praktyczne, do rozwiązania na stanowiskach komputerowych.
Graficy będą musieli poradzić sobie z programami Photoshop/GIMP (lub innym wybranym przez siebie). Programiści otrzymają zadania do wykonania w wybranym przez siebie środowisku programistycznym. Punkty zdobyte w obu etapach zostaną zsumowane, a najlepsza trójka z każdej grupy specjalizacyjnej otrzyma atrakcyjne nagrody.Trzecia specjalizacja – projekt informatyczny – będzie polegała na zaprezentowaniu pracy informatycznej wykonanej na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Prezentacja pracy powinna trwać nie dłużej niż 10 minut. Tematyka projektu ma być związana z informatyką, mechaniką, elektroniką lub sterowaniem. Ostateczną opinię, co do akceptacji projektu podejmuje organizator.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz wypełnienie i wysłanie do nas Formularza zgłoszeniowego. Termin rejestracji kończy się 31 grudnia 2015 r.