Godło
02 Październik 2023 - Teofila i Dionizego

Wizyta sekretarza generalnego ONZ w Auschwitz

22 listopada 2013 Aktualności

Dnia 18 listopada 2013 r. uczniowie naszej szkoły: Rafał Mleczko, Gabriela Babiarczyk i Marta Homa wraz z nauczycielem Panem Aleksandrem Ellnainem wzięli udział w oficjalnych uroczystościach w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz- Birkenau. W tym dniu Muzeum Auschwitz odwiedził Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wraz z małżonką. Podczas wizyty polityk oddał hołd pomordowanym i złożył wieniec pod Ścianą Straceń przy bloku 11, gdzie podczas wojny hitlerowcy rozstrzelali co najmniej kilka tysięcy osób, głównie Polaków.

Co roku, uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjazdu na wymianę polsko-niemiecką. Całe przedsięwzięcie odbywa się dzięki koncernowi Volkswagen oraz Międzynarodowemu Komitetowi Oświęcimskiemu. Wymiana jest okazją, dzięki której nasi uczniowie mogą zderzyć się z historią obozową „twarzą w twarz”. W obliczu coraz częstszych przejawów rasizmu, dyskryminacji i antysemityzmu, wymiana pełni rolę edukacyjną oraz wychowawczą. Właśnie dzięki Międzynarodowemu Komitetowi Oświęcimskiemu nasi uczniowie mieli zaszczyt wziąć udział w wizycie Sekretarza Generalnego ONZ w Auschwitz-Birkenau.