Godło
28 Maj 2024 - Augustyna i Jaromira

Dzień Ziemi

30 kwietnia 2010 Aktualności

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju „Widmo” (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ) oraz Koło Naukowe Psychologii Jakości Życia „Meritum” (Wydział Pedagogiki i Psychologii UŚ). Warsztaty odbyły się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Katowicach w dwóch cyklach zajęć. Pierwszy z nich pt.: „W harmonii z rytmem i przyrodą” (Taniec Turkish Roman inspirowany światem przyrody, codziennymi czynnościami i tradycyjnym tańcem chińskim), był dla młodzieży bardzo wyczerpujący ponieważ przez 2 godziny poznawali tajniki tańca pod czujnym okiem instruktora. Drugi – pt.: „Jak uchwycić w obiektywie piękno przyrody” był teoretycznym i praktycznym wstępem do makrofotografii. Młodzież miała możliwość fotografowania pajęczaków, żywych roślin i dowolnie wybranej, nie uciekającej rzeczy. Późnym popołudniem zmęczeni, ale zadowoleni z udanego dnia wróciliśmy do domu.                                                                                    Lucyna Sobół-Guzik                                                                                Monika Caputa