Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Technik procesów drukowania


drukarnia2Technik procesów drukowania to osoba, która zajmuje się obsługą wszystkich maszyn i urządzeń drukarskich używanych w procesie drukowania. Do jego obowiązków należą, m.in.: czynności przygotowawcze do drukowania, nadzór nad drukowaniem nakładu, obsługa maszyn drukujących, analiza i kontrola procesu technologicznego i gotowej produkcji poligraficznej. Możliwości zatrudnienia: drukarnie, zakłady poligraficzne, agencje reklamowe i inne. W trakcie nauki uczeń zapoznaje się również z technologią druku przestrzennego i obsługą skanerów i drukarek 3D.

 
 
Kwalifikacje:
  • K1 – Realizacja procesów drukowania z form drukowych (A.15.)
  • K2 – Planowanie i kontrola produkcji poligraficznej (A.40.)