30 Kwiecień 2024 - Mariana i Katarzyny

Już po pierwszej tegorocznej wymianie polsko-niemieckiej

21 czerwca 2017 Aktualności, Galerie

W tym roku grupa naszych uczniów uczestnicząca w pierwszej turze wymiany z Volkswagenem udała się do Wolfsburga i Kassel. Ponieważ nocowaliśmy w Brunszwiku to udało się chociaż pobieżnie zwiedzić także i to miasto a konkretnie jego zabytkowe średniowieczne centrum oraz katedrę.

W Wolfsburgu udaliśmy się oczywiście na zwiedzanie fabryki, a potem po spotkaniu z kierownictwem szkolenia zawodowego i organizacją związkową obejrzeliśmy jeszcze wystawę „Autostadt”. Podróż do Kassel w deszczu, ale był to jedyny dzień bez pogody. W Kassel poza spotkaniem z gospodarzami na terenie warsztatów szkolnych uczestniczyliśmy w uroczystym odsłonięciu rzeźby przedstawiającej literę B z napisu „Arbeit macht frei”.

W spotkaniu zorganizowanym przez Międzynarodowy Komitet Oświęcimski uczestniczyli wśród wielu innych oficjalnych gości świadkowie wydarzeń sprzed lat, ocaleni więźniowie Oświęcimia, wśród nich pan Marian Turski, którym nam przypadł bardzo do serca. Wspólnie z grupą niemiecką przygotowaliśmy i przedstawiliśmy okolicznościową prezentację. Ogółem wymiana bardzo udana o czym świadczą zdjęcia.