Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

“Kobieta – piękno i siła”

11 marca 2024 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

W piątek 08 marca zorganizowaliśmy Spotkanie Kulturowe – “Kobieta – piękno i siła”, z pokazem monodramu Faustyny Baran z Teatru Ryba Latająca pt.: “Dystrofia”. Scenariusz i reżyseria Anna Maśka na motywach książki „Oblężone” Jeleny Koczyny, Olgi Bercholc – o kobiecie, która przeżyła oblężenie miasta podczas wojny, pokazujących kobiecą siłę, zdolną do przetrwania najtrudniejszych sytuacji. Spektakl opowiada głód za pomocą ciasta na chleb, które podczas animacji staje się dzieckiem, śnieżkami, zwierzętami, ale również bombami i śmiercią. Prace nad spektaklem zaczęły się tuż przed wojną w Ukrainie w 2022 r.

„W Dniu Kobiet składamy tym spektaklem hołd kobietom, które doświadczają wojny”.

Zorganizowaliśmy w tym dniu również warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 29, na których goście własnoręcznie zrobili przypinki, oraz filmy w technice animacji poklatkowej. Warsztaty przeprowadzili uczniowie 3ct i 4et – technik fotografii i multimediów. Nie brakło też fotobudki i opowieści starszych uczniów o kierunkach uczenia się w naszej szkole. Być może to będą nasi uczniowie?

Zdjęcia: Tosiek Protzner fotografia