Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

1 marca społeczność ZSTiH uczciła pamięć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego

4 marca 2024 Aktualności, Galerie

„Lepiej stojąc umierać,
niż klęcząc na kolanach żyć…”

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych jest powinnością naszego pokolenia. Staramy się więc z tego obowiązku wywiązywać i zapalać  iskierkę patriotyzmu. Właśnie dlatego w tym dniu przywracamy pamięć o Żołnierzach Niezłomnych. Bóg, honor i wolna, suwerenna Ojczyzna – to hasła, w imię których żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń. Są to wartości ponadczasowe i powinny na zawsze pozostać aktualne dla młodego pokolenia Polaków.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się okazjonalna dekoracja, upamiętniająca bohaterów – Twórców polskiego powojennego podziemia niepodległościowego.