Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Edukacja (i to jaka!) przez film w ZSTiH!

13 listopada 2023 Aktualności, Galerie

Tuż przed dniami pełnymi zadumy tj. 1 i 2 listopada, nasi uczniowie wzięli udział w wyjątkowej projekcji filmu w reżyserii Marka Luzara, który powstał z inspiracji tekstem poematu Jana Pawła II „Tryptyk rzymski”.

Niecodzienność sytuacji podkreślał fakt, że uczniowie mogli usłyszeć wprost od autora filmu o historii powstania dzieła, także nowatorskiej technice łączenia w nim animacji oraz zdjęć z żywego planu, poddanych następnie obróbce komputerowej.

Zetknęliśmy się z unikalną próbą przybliżenia, niełatwego w odbiorze, „Tryptyku rzymskiego” w formie filmu, który poprzez plastykę inspirowaną m.in. freskami Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej, animację i genialny teatr wizji i ruchu, wzbudza w odbiorcach refleksje nad poetycko wyrażonymi myślami o przemijaniu natury, świata i człowieka.

Filmowa realizacja poematu w wykonaniu pana Marka Luzara -artysty – nauczyciela ZSTiH, zaprasza do przeżycia fascynującej duchowej i intelektualnej przygody…a od technicznej strony – stwarza naszym uczniom możliwość zetknięcia się z praktykiem w dziedzinie sztuk audiowizualnych. Jest się od Kogo uczyć, jest Wiele do odkrywania.