Godło
18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Wymiana polsko-niemiecka 2023

14 września 2023 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

Grupa dziesięciu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem P. Iriną Mrowiec brała udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Był to dziesięciodniowy wyjazd do Oświęcimia, na którym młodzież z Polski i Niemiec miała okazję bliżej się poznać oraz pracować wspólnie jako wolontariusze na terenie obozu Auschwitz- Birkenau. W trakcie pobytu w Oświęcimiu, mieliśmy wycieczkę do Bielska-Białej, aby pokazać kolegom z Niemiec nasze miasto. Odwiedziliśmy również Kraków. Zwiedzaliśmy Stary Rynek i znaleźliśmy czas na integrację z grupą niemiecką. Był to świetnie spędzony czas, a także możliwość udoskonalenia naszych umiejętności językowych. W listopadzie wypada nasza kolej na odwiedziny Niemiec. Będziemy m.in. w Berlinie i Wolfsburgu.

Czekajcie na relacje z tego wyjazdu!