Godło
02 Październik 2023 - Teofila i Dionizego

„Programista. Zawód przyszłości”

14 września 2023 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

13 września uczniowie klasy 3 dt uczestniczyli w konferencji pt. „Programista. Zawód przyszłości”. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wydarzeń BBDays4.IT i  odbyło się na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. Konferencja była doskonałą okazją, by poszerzyć wiedzę na temat możliwego rozwoju ścieżki zawodowej  – od rekrutacji do najwyższego szczebla w karierze IT. Uczniowie usłyszeli, że w branży IT najważniejsza jest komunikacja, współpraca w zespole, otwarta i gotowa do pogłębiania wiedzy głowa  oraz znajomość języka angielskiego. Warto wspomnieć, że przy rekrutacji – jako jeden z czynników wyboru kandydata –  znaczenie ma  poprawnie napisane CV. Uczestnictwo w wydarzeniu stworzyło uczniom ciekawą perspektywę – mogli spotkać się z osobami z branży i wymienić  wiedzą czy doświadczeniem. Na koniec nie mogło zabraknąć ducha rywalizacji – był konkurs, w którym uczestniczyli również  nasi uczniowie.