Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Laureaci 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacji miejskich

4 kwietnia 2023 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 1 kwietnia w Miejskim Domu Kultury Domu Kultury Włókniarzy. Byli to: Milena Sulkowska z 1bt; Anna Kordas z 2ct; Jakub Paszek z 3bt; Lukrecja Krawczyk 3bt; Karol Madejczyk z 3et; Nikola Brańka z 3bt

A laureatami zostali: 

– Lukrecja Krawczyk za zajęcie II miejsca w kategorii recytatorskiej młodzieżowej

– Jakub Paszek który zajął I miejsce w kategorii wywiedzione ze słowa

 – Milena Sułkowska, która orzymała wyróżnienie 

Konkurs ma charakter etapowy (tak jak olimpiada) i do następnego etapu – rejonowego przechodzą: Jakub Paszek i Lukrecja Krawczyk.

Konkurs przebiegał w sympatycznej atmosferze, a na widowni zasiadali rodzice, znajomi, a nawet koleżanki z klasy, żeby wesprzeć recytatorów. Przygotowały recytatorów p. Anna Maśka i Alicja Grabska, jury powiedziało dobre słowa o każdym z naszych recytatorów, o świetnym potencjale mówiących, interesujących tekstach ale zwróciło uwagę na dbałość o dykcję, rytm mówienia wiersza klasycznego.

Fotografie wykonał uczeń naszej szkoły z kierunku technik fotografii i multimediów A.Protzner (szersza relacja wkrótce!)

Jedna z uczennic – Nikola – na do widzenia stwierdziła, że „to był dobry sposób na spędzenie soboty”

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych uczniów w następnych etapach!