Godło
30 Listopda 2023 - Andrzeja i Konstantego

Cyberprzemoc, hejt.

12 stycznia 2022 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

W dniu 11 stycznia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe lekcje wychowawcze prowadzone przez aspirantów z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Tematyka była związana z cyberprzemocą, hejtem oraz odpowiedzialnością karną za przestępstwa internetowe. Klasy pierwsze i drugie technikum, które wzięły udział w tych lekcjach były bardzo zainteresowane przekazywanymi treściami przez policjantów. To rzeczywistość, w której obecnie żyją młodzi ludzi, nie do końca zdający sobie sprawę z konsekwencji wynikających z życia wirtualnego. Prelekcja została wzmocniona filmem, który pokazał do czego doprowadzają nie przemyślane wpisy i zdjęcia wrzucane do Internetu…
Dziękujemy prelegentom i już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie jeszcze w styczniu!!