Godło
25 Luty 2024 - Wiktora i Cezarego

Światowy Dzień Wody

25 marca 2021 Aktualności

           Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować

            Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 22 grudnia 1992 r. podczas konferencji Szczyt Ziemi 1992  w Rio de Janeiro w Brazylii. Obchodzony jest corocznie począwszy od 1993r. 22 marca. Jego celem jest podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. Dostęp do czystej wody jest luksusem w krajach borykających się z biedą, skutkami konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

           W tym roku obchody Światowego Dnia Wody będą nieco inne niż w latach ubiegłych, ze względu na pandemię. W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dotyczącym zasobów wody Ziemi. Oto najlepsi z nich;

Oliwia Koziar kl 1bt                                                 

Wiktoria Kukiełka 1et

Honorata Świerczyna 2ctp

Judyta Honkisz 2ctg

Maksymilian Wójcik 1bt

Gratulujemy!

.