26 Kwiecień 2024 - Marii i Marcelego
Dzień Drogowca i Transportowca

Konkurs na ekslibris rozstrzygnięty!

13 grudnia 2019 Aktualności, Galerie, Konkursy

Konkurs na ekslibris rozstrzygnięty!

Zasypało nas – ale nie śniegiem, lecz ilością prac, które zostały złożone na konkurs, zorganizowany w naszej szkole przez panią profesor Alicję Wilusz – Kotwicz. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów z klas o profilu technik organizacji reklamy oraz technik fotografii i multimediów. Prace charakteryzowały się dużą pomysłowością i różnorodnością.

Czym jest ekslibris? Dla niewtajemniczonych – „ex libris” (z języka łacińskiego dosłownie: „z książek”) to znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru albo nazwą instytucji. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką, przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. W prostszej formie może to być pieczątka.

11 grudnia 2019 r. jury w składzie mgr Alicja Wilusz – Kotwicz, mgr Anna Maśka, mgr Dorota Fuchs, mgr Ewa Korzonkiewicz oraz mgr Agnieszka Marek, po długich naradach podjęło następujące decyzje o podziale nagród i wyróżnień:

W KATEGORII „EKLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ”

I nagroda – Magdalena Podleśna, kl. IVIV BT BT

Wyróżnienie – Julia Urbańska, kl.

W KATEGORII „EKSLIBRIS WŁASNEJ BIBLIOTECZKI”

I nagroda – Oliwia Macura, kl. I CTP

Wyróżnienia:

Katarzyna Gątkowska, kl. I CTP

Liliana Pokusa, kl. I CT

Laura Wołoszyn, kl. I CTP

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! J