26 Kwiecień 2024 - Marii i Marcelego
Dzień Drogowca i Transportowca

Artystyczny głos w obronie człowieczeństwa

11 czerwca 2018 Aktualności, Galerie, Konkursy

W szkolnej galerii otwarcie wystawy VII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego, organizowanego z inicjatywy Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Organizatorom chodziło  o zwrócenie uwagi na ważne (ale i niepokojące) problemy współczesnego świata, o propagowanie takich uniwersalnych wartości jak: szacunek, wolność, tolerancja, nadzieja, przełamywanie barier, spotkanie, odpowiedzialność, sprawiedliwość, porozumienie, solidarność, dialog, równość. „Twórczo dla praw człowieka” – tak brzmiała idea przewodnia konkursu.

Wzięło  w nim udział 294 artystów z 27 krajów. Dwie pierwsze nagrody zdobyli polscy twórcy: Tomasz Bogusławski i Justyna Jędrysek, trzecią nagrodę otrzymał Faldin Family z Rosji. Sporo wyróżnień otrzymali artyści z Chin,Węgier i Niemiec. To niezwykłą okazja, aby dzięki wspólnej inicjatywie MDSM i szkoły, obejrzeć w Bielsku-Białej najciekawsze, znakomite plakaty. Zapraszamy!