Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

10 kwietnia 2018 Aktualności, Galerie

W piątek 6 kwietnia 2018r. w szkole podstawowej w Wapiennicy odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej. Organizatorem była Beskidzka Rada Olimpijska, a dodatkową okazją była 110 rocznica powstania Klubu Sportowego BBTS „Włókniarz”, którego kontynuatorem tradycji jest BBTS „Podbeskidzie”.

Duży sukces odniosła drużyna ZSTiH, która w silnej stawce szkół ponadgimnazjalnych zajęła III miejsce. Tomasz Stanisławski (2 at), Sebastian Waliczek i Jakub Olczyk (obaj z I at), zdobyli okazały puchar oraz zestaw piłek do gier zespołowych. Warto dodać, że na imprezie pojawiła się grupa bielskich olimpijczyków  na czele z Marianem Kasprzykiem – mistrzem olimpijskim z Tokio (1964 r. – boks).

Serdecznie gratulujemy.