Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Wycieczka do Fabryki Reduktorów i Motoreduktorów BEFARED

6 kwietnia 2017 Aktualności, Galerie

Dnia 3 kwietnia 2017r. młodzież kończąca naszą szkołę, uczniowie klas 3a i 3b, wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Fabryki Reduktorów i Motoreduktorów BEFARED w Bielsku-Białej.

Celem wycieczki było poznanie procesów produkcyjnych zakładu oraz możliwości zatrudnienia przyszłych absolwentów.

Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się specjalistycznym obrabiarkom  oraz wykonywanym operacjom na poszczególnych stanowiskach pracy.

Zapoznali się z przebiegiem procesu technologicznego wytwarzania przekładni zębatych, począwszy od przycinania stali, wypalania blach i spawania z nich korpusów, poprzez obróbkę wiórową wykonywania kół zębatych, obróbkę cieplną i cieplno-chemiczną uzębień oraz montażem kompletnych przekładni.

Zwiedzili profesjonalną pracownię pomiarową wyposażoną między innymi we współrzędnościową maszynę pomiarową umożliwiającą pomiary przestrzenne skomplikowanych elementów.

Na zakończenie Pani kierownik działu kadr poinformowała o możliwości zatrudnienia absolwentów na wydziałach produkcyjnych i o daleko idącej pomocy (łącznie z finansową) dla osób chcących się dalej kształcić.

 INFORMACJE O FIRMIE:

Początki działalności FRiM „BEFARED” S.A. związane są z założoną w Białej przez Edmunda Szmeję z Kobiernic Fabryką Maszyn i Odlewnią Żeliwa. Produkowano tu przez dziesiątki lat maszyny dla przemysłu górniczo-hutniczego, materiałów budowlanych i spożywczego. Maszyny te uzyskały wiele wyróżnień i medali na międzynarodowych targach i wystawach. Pierwsze wyróżnienie dla produktów Fabryki Edmunda Szmeji zostało przyznane w 1877 roku na targach we Lwowie. Od tego właśnie roku liczy się udokumentowana historia Fabryki.

 Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów jest czołowym producentem reduktorów i motoreduktorów ogólnego zastosowania. Fabryka istniejąca ponad 130 lat posiada 80-letnie doświadczenie w produkcji elementów napędowych.

W ciągu wielu lat prowadzonej działalności BEFARED rozwinął produkcję znormalizowanych typoszeregów reduktorów zębatych o takim stopniu normalizacji, typizacji i unifikacji, że wielka liczba ich zastosowań przy niewielkiej liczbie różnych części i zespołów jest możliwa do wykonania przy użyciu półautomatycznych obrabiarek zespołowych i linii obróbczych, a więc technologią jak w warunkach produkcji seryjnej.

BEFARED oferuje nowoczesne typoszeregi motoreduktorów „BB Line”, reduktorów i motoreduktorów „H” z aktualnie poszerzoną ofertą, możliwość adaptacji tych wyrobów do specyficznych wymagań każdego z klientów, możliwość zaprojektowania napędów specjalnych, sprawny serwis. Wszystko to sprawia, że nasze wyroby potrafią spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników reduktorów i motoreduktorów.

BEFARED dostarczył swoje wyroby w łącznej ilości około 1,5 mln sztuk do ponad 5-ciu tysięcy odbiorców w kraju i za granicą.