Godło
25 Luty 2024 - Wiktora i Cezarego

Podsumowanie I Informatycznego Pucharu Beskidów

17 lutego 2016 Aktualności, Galerie, Konkursy
16 lutego 2016 odbył się pierwszy Informatyczny Puchar Beskidów – zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskich. Do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w trzech kategoriach konkursowych: programowaniu, grafice, oraz projekcie informatycznym. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

W czasie trwania zawodów miały miejsce dodatkowe atrakcje. Nagrodzone zostały reprezentacje, które pokonały na Podbeskidzie największą odległość (z Wrocławia, Zielonej Góry i Bydgoszczy). Dodatkowo, uczennice Technikum na kierunku fototechnik – Sabina Olma, Kinga Zielińska, Kinga Kapusta oraz Justyna Gluza, wykonywały uczestnikom i ich opiekunom profesjonalne pamiątkowe fotografie, które następnie po wydrukowaniu zostały przekazane wszystkim chętnym. Wyróżniono również dwie prezentacje “poza konkursem”, które zostały zaprezentowane przez uczniów klasy 4 Szkoły Podstawowej: Artura Panka i Emila Kielara oraz przez obecnego licealistę – Mateusza Pawelca, który pokazał nakręcony film pt. „Paranormal Terror”.
Po zakończeniu testu wiedzy i testu umiejętności, a następnie po burzliwych obradach sędziowskich, nastąpiło rozdanie nagród konkursowych. I tak, miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Programowanie: 
  • I miejsce: Krzysztof Boryczka, Zespół Szkół w Miedźnej (84,5 pkt.),
  • II miejsce: Kornel Cioczek, Gimnazjum nr 47 w Bydgoszczy (71,17 pkt.),
  • III miejsce: Jakub Binięda, Dwujęzyczne Gimnazjum im. W. Kopalińskiego w Bielsku-Białej (57 pkt.),
  • Wyróżnienia otrzymali: Borys Witański (Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej), Maja Ponikiewska (Gimnazjum nr 2 w Jeleśni), Jakub Pałubiński (Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu), Dawid Pająk (Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej), Krzysztof Bajorski (Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej). 

Grafika: 

  • I miejsce: Tymoteusz Mika, Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej przy Zespole Szkół w Miedźnej (75,5 pkt.)
  • II miejsce: Dominik Domarazek, Niepubliczne Gimnazjum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie Bystrej (70,67 pkt)
  • III miejsce: Wiktoria Kantyka, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce (67,67 pkt)
  • Wyróżnienia: Nikodem Janeczko (Niepubliczne Gimnazjum Fundacji Królowej Świętej Jadwigi w Koszarawie Bystrej), Adam Dowgird (Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu), Piotr Stabik (Zespół Szkół im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych). 
Projekt: 
  • I miejsce (ze wskazaniem): Igor Santarek (Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze)
  • I miejsce: Maciej Zieliński (Gimnazjum im. Jana Pawła 2 w Twardorzeczce)
Wymienieni powyżej uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy każdej z kategorii dostali puchary, możliwość lotu szybowcem nad Bielskiem (do “odebrania” w marcu/kwietniu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Rekord Systemy Informatyczne. Uczniowie, którzy uplasowali się na kolejnych miejscach otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe przekazane przez wydawnictwo Helion. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz gadżety związane z miastem Bielskiem-Białą.
Była to pierwsza i z pewnością nie ostatnia edycja Informatycznego Pucharu Beskidów. Wszystkich tegorocznych uczestników i opiekunów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, która najprawdopodobniej będzie już konkursem międzynarodowym. Informacje na temat II edycji zostaną podane na stronie konkursu (ipb.e-zstih.edu.pl) w tegoroczne wakacje.
Za pomoc w organizacji oraz rzetelne i profesjonalne sędziowanie dziękujemy członkom Jury w składach: projekt – p. mgr Halina Majdak-Maj, p. mgr inż. Lechosław Hojnacki, p. mgr Mariola Paluszek, programowanie – p. dr inż. Sławomir Herma, p. mgr inż. Roman Huk, p. mgr inż. Maciej Muras, grafika – p. dr Joanna Chudy, p. mgr Anna Maśka, p. mgr Piotr Borowicz.