Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Wycieczka SKKT PTTK „Zbyrcok” na Wielką Rycerzową

30 października 2014 Aktualności

Jak co roku, uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Kole PTTK uczestniczyli pod koniec października w wycieczce górskiej. Zdobyli szczyt Wielkiej Rycerzowej o wysokości 1226 m npm.

Tym razem niestety pogoda nie dopisała, trafiliśmy na załamanie pogody, było zimno, padał śnieg, a na szczycie mgła, 5 cm świeżego śniegu i porywisty wiatr sprawił, że czuliśmy się jak na Alasce. Mimo niesprzyjającej aury, humory dopisywały a atmosfera była gorąca! Było ognisko, przy którym usłyszeliśmy koncert na dudach w wykonaniu włóczykija, pokaz filmów o tematyce górskiej i tradycyjna gra w kalambury. Nauczyciel geografii, p. B.Kurz, podzielił się z nami swoją wiedzą na temat Beskidu Żywieckiego. Było ciekawie i atrakcyjnie.