Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP dla pani Ines Doberanzke

30 października 2014 Aktualności

8 października 2014 w siedzibie koncernu Volkswagen w Wolfsburgu delegacja naszej szkoły w osobach -pp. dyrektor mgr Haliny Majdak-Maj i mgr inż. Aleksandra Ellnaina uczestniczyła w wyjątkowo podniosłej uroczystości. Ambasador RP w Niemczech dr Jerzy Margański udekorował panią Ines Doberanzke Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, nadanym przez Prezydenta RP w uznaniu za pracę na rzecz polsko-niemieckiego pojednania oraz organizację projektów edukacji historycznej dla młodzieży obu krajów. Laudację wygłosili wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego dr Christoph Heubner oraz dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu – Leszek Szuster.

Koncern Volkswagen od wielu lat inicjuje i wspiera międzynarodową wymianę młodzieży w ramach edukacji historycznej;corocznie w wymianie bierze udział  30 naszych  uczniów. Projekty  koordynuje pani Ines Doberanzke. Volkswagen współpracuje w realizacji tych projektów od ponad 20 lat z Międzynarodowym Komitetem Oświęcimskim (IAK) w Berlinie, Miejscem Pamięci Muzeum w Oświęcimiu i Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Gratulujemy zaszsczytnego wysokiego odznaczenia pani Ines Doberandzke!