Godło
18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Spotkanie z podróżnikiem

14 grudnia 2013 Aktualności

Drugiego grudnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w dwugodzinnej prelekcji której gościem specjalnym był p. Arkadiusz Milcarz. Podróżnik, który po raz kolejny zachwycił naszą młodzież relacjami ze swoich licznych podróży, tym razem przeniósł nas na czwartą, co do wielkości wyspę świata tj. Madagaskar – wyspę kojarzoną głównie z Kowalskim i królem Julianem. Relacja z podróży urozmaicona była etnicznymi ciekawostkami, przeplatana muzyką i nauką języka Malgaszy.

Uczniowie klasy Ict przygotowali gazetkę na korytarzu dotyczącą ludności,flory i fauny Afryki kontynentu oddalonego od wyspy tylko o ok. 400 km, a uczennice kl. Ibt jako słodki dodatek do spotkania upiekły ciasta kojarzące się z tym obszarem. Pan Arkadiusz Milcarz zaprasza wszystkich na swojego bloga arunmilcarz.pl.