Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

12 grudnia 2013 Aktualności

Akcja honorowego krwiodawstwa na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń w naszej szkole. W tym roku została wzbogacona o prelekcję na temat historii krwiodawstwa, wartości krwi we współczesnej medycynie, zasad oddawania krwi, korzyści dla honorowych krwiodawców ale także przeciwwskazań. W dn. 19.11 w świetlicy szkolnej w ciekawym wykładzie prowadzonym przez specjalistę z Centrum Krwiodawstwa p. Gabrielę Gorol, wzięło udział ponad 100 uczniów! Trzy tygodnie później- 10 grudnia, po dogłębnych przemyśleniach;-), odzew uczniów przeszedł najśmielsze oczekiwania! Razem z zaproszonymi uczniami z sąsiedniej szkoły V LO, było nas ponad 50 osób chętnych do podzielenia się swoją krwią!! Niestety nie wszyscy przeszli pomyślnie wstępne badania. W efekcie krew oddało 33 uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi szkoły! Zebraliśmy 14,850 litra krwi!!!

W imieniu potrzebujących wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za przyłączenie się do akcji!! I już teraz zapraszam za rok!