Godło
08 Grudzień 2022 - Marii i Wirgiliusza

Warsztaty wykonywania zdjęć biometrycznych

18 września 2013 Aktualności

Dnia 18 września br. uczniowie klasy III kierunku fototechnik, w ramach zajęć z technik fotografowania, wraz z p.Beatą Godek uczestniczyli w warsztatach wykonywania zdjęć biometrycznych do paszportów, dowodów osobistych i legitymacji. Warsztaty prowadził w swoim atelier bielski fotograf p. Sławomir Pilch.

Uczniowie poznawali tajniki sprzętowe, sposoby fotografowania oraz obsługę profesjonalnych programów graficznych do obróbki tego specyficznego rodzaju fotografii portretowej. Zapoznawali się z przepisami i wymogami formalnymi które muszą być spełnione przez fotografów. Uczyli się właściwej obsługi klienta, rzetelności, ale także stanowczości w rozmowach z nimi. Mieli także okazję obejrzeć i porozmawiać na temat sprzętu fotograficznego używanego do wykonywania zdjęć portretowych dawniej i dziś.