Godło
01 Grudzień 2023 - Natalii i Eligiusza
Dzień walki z AIDS

Air Show Pardubice 2013

23 czerwca 2013 Aktualności

W czerwcu grupa uczniów z klasy 3AT kształcąca się na kierunku technik mechanik lotniczy wyjechała na pokazy lotnicze Aviaticka pout 2013 w Pardubicach w Czechach. Była to 23 edycja pokazów lotniczych organizowanych na jednym z pierwszych w historii lotnisk w Europie.

Pokazy lotnicze Aviaticka pout są już od lat istotnym punktem w kalendarzu wydarzeń lotniczych pasjonatów lotnictwa. Uczniowie zobaczyli słynne samoloty od początków lotnictw przez okres II Wojny Światowej po współczesne samoloty bojowe czeskiego lotnictwa wojskowego. Największe emocje wzbudził pokaz w powietrzu samolotu myśliwskiego North American P-51D Mustang oraz Saab JAS 39 Gripen jak i prezentowany na ziemi Supermarine Spitfire. Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.