Godło
12 Lipiec 2024 - Jana i Gwalberta

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

13 grudnia 2012 Aktualności

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA   We wtorek, 11 grudnia 2012 r., pełnoletnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w kolejnej już akcji honorowego krwiodawstwa! Po raz pierwszy jednak centrum dowodzenia mieściło się w murach naszej szkoły! W świetlicy zostały rozstawione specjalne łóżka do pobierania krwi, stanowiska wstępnego wywiadu lekarskiego, pomiaru ciśnienia, a nawet waga do ważenia osób z wątpliwą tężyzną;-). Przez to gęste sito przeszło 27 osób, choć chętnych było znacznie więcej! W sumie nasi uczniowie oddali 12,150 l krwi, która jest bardzo cennym darem dla osób chorych! Gościliśmy także uczniów naszego nowego sąsiada – V LO oraz przedstawicieli Grona Pedagogicznego naszej szkoły, którzy również wsparli naszą akcję! Wszystkim, którzy oddali krew, bardzo chcieli oddać, a nie mogli, wspierali naszą akcję duchowo, bardzo serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na kolejną!! SK PCK J.L.