Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Air Show Pardubice 2012

25 czerwca 2012 Aktualności

W dniu 2 czerwca grupa 6 uczniów klasy 3at profilu Mechanik Lotniczy wyjechała na pokazy lotnicze Aviaticka Pout 2012 do Pardubic w Czechach. To jedna z największych imprez typu Air Show organizowanych w Europie od ponad 20 lat. Program pokazów lotniczych trwał 6 godzin a uczestniczyło w nim kilkadziesiąt samolotów od samolotó z I Wojny Światowej do najnowszych maszyn odrzutowych Saab JAS -39 Grippen. Prawdziwym rarytasem były pokazy w locie samolotów z okresu II Wojny Światowej: Supermarine Spitfire Mk XVI, Curtis P-40 Tomahawk, North American P-51D Mustang, Grumman TBM Avanger, Mitsubishi A6M2 Zero.

Trasę ponad 750 km z Bielska do Pardubic i z powrotem uczniowie przejechali dzięki pomocy FIAT Auto Poland, Centrum Sprzedaży w Bielsku-Białej. Wyjazd zorganizowali: ze strony ZSTiH dr hab. inż. Jacek Nowakowski, ze strony FIAT Auto Poland inż. Eugeniusz Bednarz. W tym roku nasi uczniowie mieli okazję podróżować najnowszym modelem Fiata Freemont.