Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Naukowcy w szkole

14 marca 2012 Aktualności

 To było niezwykle interesujące spotkanie! W ramach doradztwa zawodowego, które ma pomóc w wyborze studiów, a tym samym przyszłej drogi zawodowej, w szkole gościli zaproszeni przez placówkę naukowcy z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Profesor dr hab. inż. nawig. Andrzej Fellner z Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej przedstawił nie tylko wiadomości o studiach, o systemie zdobywania wiedzy lotniczej, ale i o perspektywach zawodowych absolwentów tych studiów, o potrzebach wciąż poszerzającego sie rynku pracy.   O zapotrzebowaniu na specjalistyczną kadrę inżynierską z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej mówił dr inż. Andrzej Met z Instytutu Metrologii, Elektroniki i Automatyki. Wykłady były ilustrowane materiałami filmowymi, informatorami. Naukowcy odpowiadali na pytania bardzo zainteresowanej tematem młodzieży, zwłaszcza z kierunków lotniczych. Niewielu wiedziało, że w Gliwicach uruchomiono takie specjalności.  Spore zainteresowanie wzbudziła informacja o studiach na  metrologii; to interesujący kierunek techniczny także dla dziewcząt… Pani Magdalena Pawlaczek z Działu Promocji Politechniki Śląskiej oceniła spotkanie jako wyjątkowo udane, wyrażając przy tym nadzieję na dalsze kontakty z naszą szkołą.