Godło
24 Lipiec 2024 - Kingi i Krystyny
Dzień Policjanta

III Młodzieżowy Festiwal Inspiracji Artystycznych „Sztuka włączania”

2 października 2017 Aktualności, Galerie

W piątek 29 września klasy 2bt i 3bt ze swoimi wychowawcami p. Anną Maśka i Alicją Wilusz-Kotwicz uczestniczyły w III Młodzieżowym Festiwalu Inspiracji Artystycznych „Sztuka włączania”.

Na warsztatach z ceramiki z panią Olą Grzybowską tworzono elementy architektury inspirowanej zabytkami Bielska-Białej. Zaprojektowaliśmy dekoracje kamienic, które wyglądały jak domki Baby Jagi. Dla niektórych był to rzeźbiarski debiut, w który wkładali całe serce. Na warsztatach muzycznych było głośno i wesoło. Pan Tomek Drozdek pokazał  nam dziwne instrumenty, których nie widujemy na koncertach. Tworzyliśmy też samodzielnie instrumenty.

Oprócz warsztatów obejrzeliśmy dwie wystawy:

1. VI Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego – mówiącego zdecydowane „nie” złym zjawiskom na świecie: od wojen, nietolerancji przez krzywdę wyrządzaną słabszym po zbrodnie popełniane na naturalnym środowisku.
2. Wystawę grafik Agnieszki Nowińskiej realizowaną w ramach projektu stypendialnego pt „Zatrzymane w czasie” poświęconego detalom architektury Bielska-Bialej.

Na zakończenie festiwalowych działań obejrzeliśmy piękny spektakl lalkowy Teatru Grodzkiego Junior w reżyserii Marii Schejbal.