Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Wysokie miejsce w konkursie „Czy byłbyś dobrym inżynierem?”

24 września 2016 Aktualności, Galerie

Dnia 23 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Kaliki i p. Marcina Kępki brali udział w kolejnej, IX już edycji konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?”, który został zorganizowany przez Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Drużyna w składzie: Marcin Woźniak, Paweł Mendroch, Tomasz Borgieł, Norbert Górny, Jakub Roj zajęła VI miejsce. Jest to duże osiągnięcie, ponieważ w konkursie rywalizowało 20 drużyn z całego województwa śląskiego.

Zawodnicy musieli wykazywać się przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz intuicją inżynierską. W tym roku pytania i zadania konkursowe dotyczyły zagadnień z dziedziny fizyki, mechaniki, inżynierii i ochrony środowiska, biotechnologii oraz energetyki. Uczestnicy musieli również wykonać zadanie konstrukcyjne polegające na skonstruowaniu kolejki linowej, którą następnie należało wwieźć w czasie 20 sekund jak największy ciężar. Gratulujemy udanego występu.