Godło
18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki w
Bielsku – Białej jest organizatorem X edycji REJONOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA MŁODZIEŻY „MOJA PASJA”. Konkurs ma na celu popularyzowanie twórczej postawy oraz aktywnego
spędzania wolnego czasu przez młodzież, kształtowanie umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży, przygotowanie świadomego odbiorcy reklamy w ramach edukacji medialnej. na prace plastyczne, grafikę komputerowa, fotografie i filmy czekamy do 13 maja.

Zespół Szkół Technicznych i Handlowych jest organizatorem IX edycji REJONOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJA PASJA” – dla młodzieży Szkół Podstawowych od 6 klasy (edycja internetowa)

Konkurs ma na celu popularyzowanie twórczej postawy oraz aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodzież, kształtowanie umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży, przygotowanie świadomego odbiorcy reklamy w ramach edukacji medialnej.

W jubileuszowym roku 70 rocznicy połączenia miast Bielsko i Biała proponujemy dodatkową kategorię „Pasjonaci z Bielska-Białej” jako przypomnienie osób, które swoją pasją inspirowały i nadal inspirują społeczność.

Prace można składać do 30 kwietnia drogą internetową na adres: mojapasja@e-zstih.edu.pl lub w sekretariacie ZSTiH ul. Józefa Lompy 11 w Bielsku-Białej.

Zapraszamy do oglądania poprzednich edycji na naszym blogu: mp.e-zstih.edu.pl

Regulamin i karta uczestnika w załączeniu.

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą Polonez maturzystów z włodarzami Bielska-Białej.

Wszystko odbyło się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Pierwszą parę prowadził Pan Prezydent Jarosław Klimaszewski,a tuż za Nim Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Agnieszka Herma.

Tegoroczny polonez dedykowany był dwóm osobom, których nie ma już wśród nas – pomysłodawczyni wydarzenia Jadwidze Grudzińskiej i naczelniczce Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ewie Szymanek-Płaskiej.

Już w najbliższy piątek tj. 19 kwietna na antenie Polsatu o godz. 20:05.  będzie można obejrzeć  na widowni uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych!

To wielka szansa dowiedzieć się w jaki sposób powstaje program rozrywkowy z udziałem publiczności i występami na żywo.Możliwość poznania „od kuchni” na czym polega praca na planie…

Zapraszamy do obejrzenia odcinka z udziałem naszych Uczniów! 

W dniu 16 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów klas 4bt i 4et z przedstawicielkami Sieci Handlowej Auchan. Panie przedstawiły uczniom ofertę pracy w sieci Auchan. Omówiły, na co należy zwrócić uwagę podczas szukania pracy. Jak należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jakie dokumenty trzeba złożyć aplikując na poszczególne stanowiska. Uczniowie dowiedzieli, się jakie błędy najczęściej są popełnianie podczas spotkań z przyszłym pracodawcą. 

Foto. T. Protzner 

„Oddając krew – darujesz życie” – to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od czasu, gdy PCK zajął się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Od wielu lat uczniowie i nauczyciele naszej szkoły honorowo oddają krew podczas akcji krwiodawstwa organizowanej corocznie w grudniu.

W sobotę 16.03.2024r.  podczas Zjazdu Sprawozdawczego otrzymaliśmy medal 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK przyznany dla Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych.

W piątek 5 kwietnia 2024 r., uczniowie klasy 3 dt o profilu Technik Informatyk zajęli III miejsce podczas II Silesian CyberHackathon 2024, organizowanego przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Zespół MapaEnjoyers w składzie uczniowskim Bogdan LukinPiotr ŁyczkoJakub Mateja i Emil Loranc pod opieką Pani Joanny Jero, po zapoznaniu się z kategoriami i tematami zadań konkursowych, wybrali temat: „Aplikacja wspierająca ekologiczne i zrównoważone życie w miastach”.

Na stworzenie planu pracy, projektu programu, prezentacji – zespoły miały 7 godzin. Plan projektu cały czas ulegał zmianie, dzięki coraz to nowszym pomysłom i inspiracjom. W końcu udało się stworzyć logo teamu, grafikę niezbędną w projekcie, stronę internetową zawierającą najważniejsze zagadnienia dotyczące ekologii i ochrony środowiska oraz grę dydaktyczną dotyczącą dbania o nasze środowisko.

Jury na bieżąco obserwowało zmagania drużyn, ale dopiero efekt końcowy prac oraz ich prezentacja pozwoliła wyłonić zwycięzcę.

Mamy nadzieję, że ten sukces będzie dla Was inspiracją do dalszej pracy i rozwoju. Życzymy dalszych osiągnięć w kolejnych wyzwaniach i projektach!

Niech ten sukces będzie motywacją do kontynuowania Waszej pasji i rozwoju. 

Jeszcze raz GRATULUJEMY!

Uczniowie klasy 1 at i 3 at wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa, w ramach której, zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Muzeum Inżynierii i Techniki. Lotnicy podziwiali niezwykle eksponaty od narodzin nowoczesnej ery lotnictwa po współczesność. Mechanicy oglądali wystawę – Miasto. Technoczułość, która obejmowała historyczne obiekty techniki, w tym obie rewolucje przemysłowe, powojenną modernizację, aż po czasy współczesne.  

W dniach 11-13 marca 2024r. w naszej szkole odbył się wielki kiermasz świąteczny. W ciągu pierwszych dwóch dni  można było kupić pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki, torty oraz wiosenną herbatę. W trzecim dniu, po dwóch dniach słodkiej rozpusty przyszedł czas na zdrowe kanapki podane na żytnim pieczywie, przekąski, sałatki, tarty. Dodatkowo uczniowie języka angielskiego oraz włoskiego postanowili również zaakcentować swój udział w kiermaszu. Wykonali plakaty przedstawiające zwyczaje świąteczne w innych krajach, ozdoby oraz słodkości, charakterystyczne dla danego obszaru językowego.

W trakcie kiermaszu także sprzedawaliśmy piękne ozdoby świąteczne wykonane i podarowane przez uczniów z klas technik reklamy oraz nauczycieli naszej szkoły.

Pieniądze zebrane podczas kiermaszu świątecznego zostały przekazane na rehabilitację Klary i Piotrusia.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu oraz tym wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie i zrobili zakupy na naszym szkolnym stoisku.

Dziękujemy;)))

Międzynarodowy projekt Resilience in my mind już trzeci miesiąc jest realizowany i ma się dobrze w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. 

Tym razem zapraszamy na warsztaty w gronie uczestników i leaderów projektu. Będą to zajęcia aktywizujące mające na celu podniesienie wiedzy i wrażliwości na temat odporności psychicznej i radzenia sobie ze stresem. 

Miło nam także poinformować, że informacje nt naszego wspólnego projektu pojawiły się w prasie w Turcji. 

Miło nam poinformować, że Technikum nr 7 w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej zostało zakwalifikowane do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 i otrzyma wsparcie finansowe w kwocie 12.000 zł, z wkładem własnych w wysokości 3.000 zł. Udzielone wsparcie finansowe dotyczy Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”.