Godło
24 Lipiec 2024 - Kingi i Krystyny
Dzień Policjanta

XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

11 czerwca 2024 Aktualności, Galerie

Uczniowie klasy pierwszej, oraz trzeciej z ZSTiH  im. F. Kępki w Bielsku-Białej wzięli udział w XXIV Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, gdzie mieli okazję uczestniczyć w kilku bardzo ciekawych warsztatach i wykładach, takich jak:

Spacer w wirtualnej fabryce – Julia Pustelnik, dr hab. inż. Robert Drobina, prof. UBB

Najpierw „symuluj”, a potem”pracuj” –  dr inż. Sławomir Kukla

Willa Borghese. Szaleństwo kolekcjonera – dr Olaf Kwapis, ASP w Warszawie

Jak skutecznie się (na)uczyć? – dr inż. Katarzyna Kobiela

O liczbach doskonałych, liczbach-feniksach… i innych interesujących liczbach – dr Bartosz Micherda

O istocie wojen i ich konsekwencjach – płk prof. dr hab. Bogdan Szulc

Wykłady i warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, co niewątpliwie przyczyniło się do wzbogacenia wiedzy o współczesnym świecie i kulturze, rozwinięcia umiejętności samodoskonalenia i samodyscypliny, a także poszerzenia kompetencji informatycznych i matematycznych.