Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki już za nami…

11 czerwca 2024 Aktualności, Galerie

2 czerwca, w trakcie trwania XXIV Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Parku Słowackiego, nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. 

Uczestnicy festiwalu, przy stoisku naszej szkoły, mogli zapoznać się z projektem Michała Syposza „Podnośnik hydrauliczny 'TUZ'”. Michał jest uczniem klasy 3 na kierunku Technik Spawalnictwa i podczas Olimpiady Innowacji i Wynalazczości w Mechanice, na etapie okręgowym zajął II miejsce.

Uczniowie 3 klasy technikum informatycznego: Bogdan Lukin, Emil Loranc oraz Jakub Mateja zaprezentowali grę edukacyjną, promującą ochronę środowiska naturalnego. Tu najmłodsi uczestnicy festiwalu mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą segregacji śmieci –  sprzątali wyspy, pomagając ich mieszkańcom, np. dostarczając im wodę. To właśnie ten projekt został nagrodzony III miejscem w   Olimpiadzie Innowacji Technicznej i Wynalazczości w Ochronie Środowiska.

 Gratulacje. Życzymy kolejnych sukcesów.