Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

„Mydlarnia przyszłości” – projekt młodzieżowy, stary cmentarz ewangelicki.

16 maja 2024 Aktualności, Video

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony realizowanego przez klasę 3b wraz z nauczycielami fotografii Beatą Godek-Dudzińską i Markiem Luzarem projektu „Mydlarnia przyszłości”. Ten krótki filmik jest pokłosiem wizyty na starym cmentarzu ewangelickim w Bielsku-Białej – zamkniętego już dla pochówków, na który udało nam się wejść wraz ze znanym już z poprzednich informacji z p. Piotrem Kenigiem -historykiem, kustoszem i kierownikiem Starej Fabryki Oddziału Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej , który opowiedział nam o miejscach pochówków rodziny właścicieli dawnej fabryki mydła, w której to znajduje się obecnie nasza szkoła przy ul Listopadowej.  

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie i chętnie zaangażowali się w ten projekt. Nie przypuszczaliśmy, że będzie się cieszył aż takim zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. To kolejny dowód na to, że jeśli  dzieją się wokół ciekawe rzeczy, chętnych do wzięcia w nich udziału i zaangażowania się nie brakuje.

Jesteśmy już po sesji fotograficznej stylizowanej na lata 20-30 XX, która odbyła się na lotnisku w Aleksandrowicach, z której niebawem zamieścimy tu reportaż. Teraz wspomnimy tylko, że modelki i modele wyglądali zjawiskowo na tle zabytkowego samolotu i pasma Beskidów na horyzoncie. Za kilka dni zaprosimy też na warsztaty produkcji mydła, które odbędą się dokładnie w tym miejscu w którym było produkowane w latach 20-30 XX wieku.