Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Wirtualny Tydzień Drzwi Otwartych w Goethe-Institut

10 maja 2024 Aktualności

Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec. Organizacja ta działa na całym świecie, promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną.

Na stronie internetowej instytutu można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat literatury niemieckiej, teatru, preferencji kulinarnych Niemców i  inne wydarzenia kulturalne.

W dniach 22.-25.04.24 odbył się Wirtualny Tydzień Drzwi Otwartych w Goethe-Institut, podczas którego można było się dowiedzieć o roli języka niemieckiego we współczesnym świecie.

Webinaria „Język niemiecki a ścieżka zawodowa”, „Porozmawiajmy o studiach w Niemczech!”, „Język niemiecki w biznesie”, „Egzaminy i certyfikaty i korzyści z ich posiadania” to wirtualne spotkania dla wszystkich zainteresowanych językiem niemieckim. 

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem języków obcych, panią Iriną Mrowiec, wzięli udział w tych spotkaniach. Z pewnością nowo nabyta wiedza przyda się młodym ludziom w budowaniu swojej przyszłości.