Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 

10 maja 2024 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

W uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyła delegacja uczniów ZSTiH w katedrze pw Św. Mikołaja, która zainaugurowała miejskie uroczystości. Liturgię w intencji Ojczyzny celebrował bp. Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Po jej zakończeniu uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Konfederatów Barskich, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Na placu Wojska Polskiego wysłuchano przemówień m.in. prezydenta miasta Bielsko-Biała – Jarosława Klimaszewskiego i Jana Dąbrowskiego – powstańca warszawskiego oraz prezesa Zarządu Oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odśpiewano również hymn państwowy. Delegacja uczniów ZSTiH ( Jan Mikołajczyk 1 at, Maksymilian Pochopień 2 at, Weronika Worecka, Gabriela Węglarz 2b) podczas uroczystości godnie reprezentowała naszą szkolną społeczność.