Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

II Silesian CyberHackathon 2024

8 kwietnia 2024 Aktualności, Galerie, Konkursy

W piątek 5 kwietnia 2024 r., uczniowie klasy 3 dt o profilu Technik Informatyk zajęli III miejsce podczas II Silesian CyberHackathon 2024, organizowanego przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Zespół MapaEnjoyers w składzie uczniowskim Bogdan LukinPiotr ŁyczkoJakub Mateja i Emil Loranc pod opieką Pani Joanny Jero, po zapoznaniu się z kategoriami i tematami zadań konkursowych, wybrali temat: „Aplikacja wspierająca ekologiczne i zrównoważone życie w miastach”.

Na stworzenie planu pracy, projektu programu, prezentacji – zespoły miały 7 godzin. Plan projektu cały czas ulegał zmianie, dzięki coraz to nowszym pomysłom i inspiracjom. W końcu udało się stworzyć logo teamu, grafikę niezbędną w projekcie, stronę internetową zawierającą najważniejsze zagadnienia dotyczące ekologii i ochrony środowiska oraz grę dydaktyczną dotyczącą dbania o nasze środowisko.

Jury na bieżąco obserwowało zmagania drużyn, ale dopiero efekt końcowy prac oraz ich prezentacja pozwoliła wyłonić zwycięzcę.

Mamy nadzieję, że ten sukces będzie dla Was inspiracją do dalszej pracy i rozwoju. Życzymy dalszych osiągnięć w kolejnych wyzwaniach i projektach!

Niech ten sukces będzie motywacją do kontynuowania Waszej pasji i rozwoju. 

Jeszcze raz GRATULUJEMY!