Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

,,Pamiętajmy o klimacie”

18 marca 2024 Aktualności, Video

Uczniowie kl. 4ct wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza -,,Pamiętajmy o klimacie”. Celem warsztatu było omówienie zagadnień związanych ze zmianami klimatu, wyjaśnienie podstawowych pojęć i procesów. Młodzież uświadomiła sobie jakie skutki społeczno-polityczno- przyrodnicze niosą za sobą  zmian klimatu. Wspólnie zastanawiali się co każdy z nas może zrobić dla ochrony klimatu? Co się stanie ze zwierzętami i roślinami, jeśli klimat się ociepli? Jak zmieni się klimat w Polsce? Co możemy zrobić, aby przygotować się do obecnych i prognozowanych zmian. Zadaniem uczestników było przygotowanie kampanii medialnej na rzecz klimatu. Efektem są stworzone filmy promujące ochronę klimatu.