Godło
17 Maj 2024 - Weroniki i Sławomira
Światowy Dzień Telekomunikacji

IX edycja Giełdy Pomysłów

3 marca 2024 Aktualności, Galerie, Giełda Pomysłów, Konkursy, Wydarzenia

Za nami IX edycja Giełdy Pomysłów, czyli szkolnego etapu Olimpiady Innowacji Technicznych. Uczniowie zaprezentowali swoje innowacyjne pomysły i projekty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy firmie KONTAKT-simon oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Link do filmu

Zdjęcia: Tosiek Protzner fotografia

„Giełda Pomysłów” to wydarzenie, które odbyło się w naszej szkole po raz IX. Uczniowie zaprezentowali swoje innowacyjne pomysły i projekty.

Uczeń klasy 3at – Michał Syposz – zaprezentował swój projekt „Podnośnik hydrauliczny TUZ” zajmując ostatecznie I miejsce.

Bogdan Lukin, Emil Loranc i Jakub Mateja (klasa 3dt) przedstawili grę edukacyjną „Project Eco”, mającej na celu promowanie i kształtowanie zachowań proekologicznych. Ich projekt zyskał uznanie i zainteresowanie społeczności szkolnej.

Uczniowie z klasy 2at Miłosz Bąba, Mateusz Borys i Karol Stalmach zaprezentowali projekt „Przydomowy fermentor wraz z aparaturą do destylacji plastiku”, który przedstawiał innowacyjny pomysł na częściową utylizację butelek i opakowań z tworzyw sztucznych. 

Pracę uczniów oceniało jury w składzie: mgr inż. Andrzej Stokłosa (przewodniczący), Michał Pasierbek – reprezentant firmy KONTAKT-simon, mgr inż. Agnieszka Kukla, mgr Justyna Duda-Majdak, dr. Krzysztof Czakon.

To kolejna odsłona konkursu, który już na stałe wpisał się w obraz naszej szkoły. I niech tak zostanie.