Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Wymiana polsko-niemiecka 2023

21 lutego 2024 Aktualności, Video, Wydarzenia

Dziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży dzięki współpracy naszej szkoły ze szkołą zawodową koncernu Volkswagena.

Najpierw wyruszyliśmy do Oświęcimia na 10-dniowe seminarium, podczas którego wspólnie dyskutowaliśmy, poznawaliśmy historię i pracowaliśmy na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu- Brzezince.

Po zakończonym seminarium w Oświęcimiu wyjechaliśmy na drugą część wymiany do Niemiec. W czasie pobytu u swoich kolegów oprócz spotkań integrujących, zwiedzaliśmy zakłady Volkswagena oraz spotkaliśmy się z władzami lokalnymi. 

Jednym z nich był burmistrz Wolfsburga!

Dziękujemy naszym opiekunom Pani Irinie Mrowiec oraz Panu Krzysztofowi Czakonowi za wspólnie spędzony czas i okazaną pomoc.