Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Bielsko-Biała – moja mała ojczyzna

18 września 2023 Aktualności, Galerie

12 września klasy 1bt i 1et wraz z opiekunami i pod przewodnictwem Pana Rafała Hojczyka ruszyły szlakiem zabytków naszego miasta. Bielsko – Biała to piękne miasto, które nie bez powodu nazywane jest “Małym Wiedniem”. Budynki zostały zaprojektowane przez austriackich projektantów, którzy na tym kawałku Beskidów chcieli choć w małym stopniu odwzorować architekturę jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki takie jak katedrę św. Mikołaja, zamek Sułkowskich, pomnik Marcina Lutra, Rynek, Ratusz. Usłyszeliśmy wiele interesujących historii dotyczących   tych miejsc. Wycieczka ta miała charakter integracyjny i edukacyjny.