Godło
12 Lipiec 2024 - Jana i Gwalberta

Wyjazd do Dachau

30 maja 2023 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

W dniach 16-22.04.2023 piątka uczniów z 2ct wraz z nauczycielem brała udział w projekcie Obrazy Pamięci – polsko-niemieckie spotkanie młodzieży w ramach programu „Zachować pamięć”. Organizatorami projektu byli: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Max-Mannheimer Studienzentrum, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dachau i Oświęcimiu, Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, Zespołem Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki w Bielsku-Białej oraz Gymnasium Markt Indersdorf. To był bardzo intensywny tydzień. Plener fotograficzny w Miejsca Pamięci Dachau, warsztaty fotograficzne: Cyantopia i fotografia cyfrowa z Ulrichem Schmittem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, warsztaty językowe z kolegami z Niemiec.

Projekt zakończył się wystawą fotograficzną wszystkich uczestników w Max Mannheimer Haus w Dachau. W wernisażu brali udział między innymi przedstawiciele władz miasta Dachau. Poniżej linki do artykułu w Süddeutsche Zeitung o projekcie i na Instagramie.

https://www.sueddeutsche.de/muenchen/dachau/kz-dachau-schueler-kz-gedenkstaette-ausstellung-fotos-projekt-1.5811370?reduced=true

https://www.instagram.com/erinnerungsbilderobrazypamieci/