Godło
02 Marzec 2024 - Heleny i Pawła
Międzynarodowy Dzień Obrony Cywilnej

Efekt projektu „Starobielscy Święci”

28 kwietnia 2023 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

Święta Wielkanocne to był czas kiedy mogliśmy całej szkole pokazać efekt projektu „Starobielscy Święci” – Widowisko Multimedialne w reżyserii pani Anny Maśki i w wykonaniu uczniów ZSTiH, które swoją premierę miało w kościele Świętego Stanisława w Bielsku-Białej  w luty br. Widowisko, które zostało przystosowane do naszej szkolnej świetlicy obejrzeli prawie wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych wraz  z nauczycielami  w trzech turach.  

„Pokazywaliśmy kolegom i naszym nauczycielom efekt wytężonej pracy nad animacją, filmem śpiewem chóralnym oraz techniką multimedialną.  W krótkim komentarzu  pani Anna Maśka pokazała historię kościoła w starym Bielsku oraz zachęciła do zwiedzania najstarszego zabytku w Bielsku-Białej. Historie średniowiecznych świętych namalowanych na ścianach kościoła a opisanych przez Józefa Argasińskiego w Misterium, które było tematem widowiska nasi koledzy zobaczyli w animacjach i filmach na ruchomych ekranach. Widzowie praktycznie siedzieli w środku sceny a multimedia wyświetlane na przodzie i bokach świetlicy dawały wrażenie bycia w środku akcji. Dodatkowo światła teatralne doświetlające żywy plan w którym wystąpiły po raz pierwszy dziewczyny z pierwszej klasy robiły duże wrażenie”.

Projekt Starobielscy Święci nadal trwa, w następnym etapie zostanie zrealizowana wystawa fotografii z kościoła i pracy w projekcie a także „makig off” czyli jak pracowaliśmy.  O wystawie wkrótce. 

Zdjęcia Tosiek Protzner.