Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Co robią pasjonaci lotnictwa i fotografii w czasie wolnym?

20 lutego 2023 Aktualności, Galerie, Koło fotografii lotniczej


Na początku bieżącego roku Heathrow odwiedziła Kinga Bargieł z klasy II atp. (członek naszego koła fotografii lotniczej) i „upolowała kilka latających olbrzymów.

Jak podaje Wikipedia Port lotniczy Londyn-Heathrow znajdujący się na zachodnim skraju Londynu, jest jednym z najważniejszych portów lotniczych na świecie. W 2012 port lotniczy Heathrow obsłużył 70 037 417 pasażerów, co uplasowało go na trzecim miejscu na świecie pod względem ruchu pasażerskiego. W Europie zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby pasażerów (2006), trzecie pod względem liczby operacji lotniczych (2005) i czwarte pod względem ilości przeładowanych towarów (2005). Port zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów w ruchu międzynarodowym.

Port lotniczy posiada pięć terminali lotniczych. Heathrow jest obsługiwane przez ok. 90 linii lotniczych. Lotnisko oferuje regularne połączenia z ponad 90 krajami świata. Posiada ILS kategorii III B. Heathrow jest jednym z sześciu portów lotniczych obsługujących metropolię londyńską.