Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Wystawa koła fotografii lotniczej

18 listopada 2022 Aktualności, Galerie

Co mają wspólnego lotnictwo i fotografia? Pasję!

Kilkoro pasjonatów z naszej szkoły zaprezentowało swoje prace na wystawie fotografii analogowej i cyfrowej. Pasjonaci z 4 klasy technik mechanik lotniczy: Julia Zemczak, Michał Fleszar i Gabriel Wójtowicz oraz młodsza pasjonatka zarówno fotografii jak i lotnictwa z klasy 2 at: Kinga Bargieł, przygotowali wystawę, którą można oglądać w Galerii Pierwsze piętro do końca grudnia 2022 roku. Starsi twórcy zajmują się najchętniej fotografią analogową czarno-białą i barwną. Pozyskują np. taśmę filmową i tną na kawałki, żeby móc robić zdjęcia. Potem we własnej łazience wywołują przy czerwonym świetle lub bez światła jeśli tego wymaga technika. Czas wolny spędzają jeśli nie na lotnisku, to w plenerach. Łączą swoje pasje, talenty i umiejętności tak, że możemy być dumni z naszych uczniów. Do sukcesów technicznych Gabriela i Michała (często pojawiają się w aktualnościach) dokładamy np. umiejętność gry na perkusji (sic!) Julii, a stawiająca pierwsze kroki w fotografii Kinga, wykonała swoje zdjęcia cyfrowe techniką panoramowania – pokazując samoloty w ruchu na poziomie wytrenowanego fotografa. Pasja wymaga zaangażowania – i nasi autorzy wystawą udowadniają, że można ją realizować na różne sposoby. Serdecznie gratulujemy!