Godło
30 Listopda 2023 - Andrzeja i Konstantego

Brązowy Krzyż Zasługi

27 października 2022 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

Miło nam poinformować, że p. Joanna Lubertowicz-Stokłosa, nauczycielka naszej szkoły, długoletnia opiekunka Szkolnego Koła PCK za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Krzyż Zasługi został ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!